Kerpede gezilecek yerler çok çeşitlidir. Hem kısa hem de uzun tatillere olanak sağlayan beldeler arasında yer alıyor. Kerpe apart otel ve pansiyonlar her bütçeye uygun tatil seçenekleri sunuyor. Konaklama ve kahvaltının dahil edildiği tesisler arasından seçiminizi yaptıktan sonra geriye tatil rotanızı oluşturmak kalıyor.

Kerpe Limanı: Pek çok deniz ürünleri restoranının bulunduğu limanı gezebilir, birbirinden lezzetli yiyeceklerin tadına bakabilirsiniz.

Pembe Kayalar: Gün batımının muhteşem manzarasını ayaklarınıza getiren yerde pembeye yakın renkte kayalar yer alıyor. Ne zaman ve nasıl oluştuğu tam olarak bilinmeyen Pembe Kayalar’da, sevdiklerinizle birlikte piknik yapabilir, eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kumcağız Plajı: Denizin masmavi ve berrak olduğu plajda güneşlenebilir, kendinizi serin sulara bırakabilirsiniz.

Kerpe Kayalıkları: Açık hava aktiviteleri arasında yer alan Kerpe Kayalıkları ziyaretinizde muhteşem manzaralara şahit olabilirsiniz. Kerpe dendiğinde ilk akla gelen yerlerden olan Kartal Kayalıkları tam bir doğa harikası. Yıllar içinde dalgalar ve rüzgârın etkisi ile oyulan ve şekillenen bu kayalar gelen ziyaretçilere hem eşsiz bir manzara hem de çok güzel fotoğraflar çekmek için harika bir alan sağlıyor.  Patika ve çeşitli merdivenlerin yer aldığı kayalıklarda, ağaçlar ile iç içe bir şekilde deniz manzarasını seyredebilirsiniz.

kerpe-pansiyon-kerpe-otel-fiyatlari

Miço Cennet Koyu: Gizli Cennet Koyu olarak da bilinen koy, çam ve meşe ağaçları arasında yer alıyor. Roma, Bizans, Osmanlı gibi büyük medeniyetlere geçmiş dönemlerde ev sahipliği yapan Miço Cennet Koyu’nda yüzebilir, eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Orman içinden kısa bir yürüyüşle ulaşılan Miço Limanı’nı görmenizi öneriyoruz.

kerpede-gezilecek-yerler
kerpede-gezilecek-yerler2

Kerpe rehberi olarak eğer Kerpe’ye tepeden bakmak isterseniz Kerpe Babadağı’na çıkmanızı öneriyoruz. Merkeze yaklaşık 4 km uzaklıkta bulunan ve 400 metre yükseklikteki Babadağı’nda doğa ile iç içe vakit geçirebilir, Karadeniz sahilinin enfes manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Kerpe’de Bulunan Plajlar

Kerpe Kumcağız Halk Plajı

Kefken ile Kerpe arasında bulunan en büyük plaj olan Kumcağız Halk Plajı, bir kısmı Kerpe’ye ait bir kısmı ise Kefkene ait.  Mavi bayraklı bu plaj Kerpe’nin en temiz, en korunaklı ve en güvenli plajı olarakta biliniyor.

Kerpe Plajı

Mavi bayraklı olan bu plaj, hem İstanbul’a yakın olması sebebiyle hem de temiz denizi sebebiyle hafta sonu hınca hınç dolu oluyor. Plajda, güvenli denize girme alanı, cankurtaran ekibi, sağlık ekibi ve özel güneşlenme alanları bulunuyor. Kerpe Plajı, engelli vatandaşlar için de uygun olanaklara sahip. Sakin bir sahil isteyenler için hafta sonu buraya gelmek çokta iyi bir tercih olmayacaktır.

Kerpe Sosyete Plajı

Kerpe plajından yaklaşık 100-150 metre ileride bulunan bu plaj özel bir işletme tarafından işletiliyor. Beton zemin üzerine kum dökerek oluşturulmuş bu plaj, yapay bir sahildir. Bu plajın bir diğer önemli yönü ise içerisinde bulunan kafeterya ve büfelerdir.

Kerpe Miço Koyu Kadınlar Plajı

Mavi bayraklı olan bu plaj, adından da anlaşılacağı üzere sadece kadınlara hizmet vermektedir. Plaja 8 yaşından büyük erkek çocukları bile alınmıyor. Plaj kadınlar için korunaklı ve içerisinde 250 kişilik bir kafeterya bulunuyor.

Karpe Diem Beach

Yeme, içme, dinlenme gibi alanları olan bu tesis, kumlu plajı ile harika bir deniz deneyimi de sunuyor.

Kerpe Cebeci Plajı

5 kilometre uzunluğa sahip olan sahili mavi bayraklı olup,  kum sahil olması sebebiyle de çokça tercih ediliyor. Ancak Kalabalıktan uzak tatil yapmak isteyenler için pek uygun değildir özellikle İstanbul’a yakınlığı sebebiyle yazın kalabalık olmaktadır.

Kerpe Sarısu Plajı

1 kilometre uzunluğunda olan sahili ile Sarısu Plajı özellikle kamp yapmak isteyenler için en uygun noktalardan biridir. Tamamen doğal olan bu plajda insan eli değmiş çok az nokta bulunmaktadır.