Kerpe otelleri; Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı Kerpe beldesinde yer alır. İzmit ilçe merkezine yaklaşık 50 km mesafededir. Kerpe’nin huzurlu atmosferi ve zengin doğal çeşitliliğe sahip bitki örtüsü içerisinde farklı konseptlerde deniz ve doğa severleri buluşturur. Kerpe oteller bakımından butik, dinlendirici, apart, pansiyon tarzında imkanlar sunmaktadır. Kent yaşamının telaşlı koşturmacasından yorulduğunuz her an kendinizi huzurlu doğasının kucağına atabileceğiniz Kerpe otelleri; uygun fiyatlarda konaklama imkanları sunmaktadır. Kolayca planlayacağınız tatiliz için  Deniz Butik Otel yılın tümünde hizmet vermektedir.

Kerpe Otelleri Fiyatları

Kerpe Otelleri İstanbul’a yakın konumuyla dikkat çeken Kerpe, küçük olması sebebiyle az sayıda otele ev sahipliği yapıyor. Genelde bölgedeki oteller butik olarak hizmet vermektedir. Bölgede geniş olanaklara sahip birkaç otel bulunuyor. Kerpe otelleri, oda ve kahvaltı ya da yalnızca oda şeklinde hizmet veriyor.

Kerpe otellerine rezervasyon yaparak hem kısa tatillerinizde hem de hafta sonlarında doğayla baş başa kalabilirsiniz.  Otellerin sezonluk fiyatları değişmektedir. Yaz ayalarıdaki yoğunluk otellerin fiyatlarını etkilemektedir. Büyük şehirlere yakın olması ve mükemmel denize sahip olması Kerpe’yi tercih ettiriyor.

Kerpe otelleri hem gündüz hem de gece eğlence dolu pek çok aktivitenin bulundurmaktadır. Çok sayıda apart otel ve butik otel de bulunuyor. Farklı bütçelere hitap eden Kerpe’de, ekonomik seçeneklerin sayısı da her geçen gün artmaktadır. Eğer siz de ekonomik bir seçenek arıyorsanız Kerpe’de tatil planı yaparken otel seçeneklerinin yanı sıra Kerpe apart otellerine de göz atabilirsiniz. 

Kerpe’ye Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

Kerpe Karadeniz kıyısında olması sebebiyle deniz sezonu çok uzun sürmemektedir. Haziran ortasında başlayan sezon, ağustos sonuna kadar devam ediyor. Kerpe tatili sadece deniz ile sınırlı olmamaktadır. Bu nedenle eğer Kerpe’ye deniz ve güneşlenmek için gitmeyi planlıyorsanız yaz aylarını tercih etmelisiniz. Eylül ayında ise Kerpe her zamankinden daha sakin ve güzel olsa da suyun serinlemeye başlamaktadır. Kış aylarında sakin ve mükemmel lezzetteki balıklarıyla tüm yıl Kerpe balık restoranı bulunmaktadır. Limandan alınan taze günlük balıklar mükemmel konumdaki restoranımızda sunulur.

Kerpe Otelleri

Kerpe’ye Nasıl Gidilir?

Kerpe otellerin de tatil yapmaya karar verdiniz, otelinizi seçtiniz ancak ulaşım hakkında bilginiz yoksa kısa bir yolculuk sonucunda Kerpe otelinize ulaşacaksınız.

Eğer İstanbul’dan Kerpe’ye gidecekseniz Kandıra’ya giden otobüs firmalarını tercih edebilirsiniz. Yaklaşık 2,5 saat süren bu yolculuğun ardından Kandıra’daki şehir içi minibüsleri ile Kerpe’ye 15 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Düzce, Bursa, Ankara veya Bolu üzerinden Kerpe’ye ulaşmak isteyenlerin ise İzmit Otogarı’na gelip buradan Kandıra’ya geçerek aynı yolu izlemeleri gerekiyor. İzmit otogar üzerinden hem şehir içi araçlar hemde büyük otobüsler Kerpeye gitmektedir. Temmuz ve haziran aylarında ise belirli saatlerde, İstanbul ve İzmit’ten Kerpe’ye direkt otobüs seferleri olmaktadır.

Kendi aracıyla İstanbul’dan Kerpe’ye ulaşacak misafirler ise iki yol izleyebilir. Birincisi Gebze üzerinden İzmit ve Kandıra’yı geçerek Kerpe’ye ulaşabilir. İkincisi ise Ağva yolunu kullanarak karadeniz kıyısı boyunca ilerleyerek Kerpeye ulaşabilirler. Kuzey marmara otoyolunu kullanmak isteyenler içinse izmit çıkışından çıkarak 20 dk ya Kerpeye varılır.

Kerpe Otelleri ve Çevresinde Gezilecek Koylar ve Plajlar

Miço Koyu

Kapri Plajı

Midye Koyu

Sarıburun

Pembe Kayalıklar

Ömerağzı

Eski Kerpe

Yeşil Koy

Kumcağız Sahili

Kovanağzı Sahili

kerpe-otelleri-kerpe-kalinacak-yerler-apart-otel

Geniş sahil alanları, doğal oluşumuyla büyüleyen kayalıkları ve Kuzey Ege sularını aratmayan serin deniziyle Kerpe, İstanbul’a yakın bir noktada tatil yapmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Çevresindeki doğal koyları ve Marmara Bölgesi’nde Karadeniz’i yaşatan yeşillikleriyle ünlü tatil beldesi, hafta sonlarının ve kısa tatillerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Ulaşımın kolay olduğu Kerpe bir liman beldesidir.

Kandıra’ya bağlı olan Kerpe yalnızca ev sahipliği yaptığı koylar ve sahillerle değil çevresinde bulunan tatil beldeleriyle de ünlü… Kerpe otellerinde konaklarken Kandıra’nın diğer tatil beldelerinden Kefken ve Cebeci’yi de ziyaret edebilirsiniz.