Kerpe rehberi ormanları ve mavi bayraklı plajları ile şirin bir tatil kasabası olan Kerpe. Tüm detaylarıyla yazımızda anlatacağız. Popülerliği gün geçtikçe artan Kerpe İstanbul’a yakınlığı ile herkesi davet ediyor. Kerpe’nin merkezi artık bir şehir merkezinden farklı değil. Orman içinde olan Kerpe otelleri ile  bir yanınız orman ve denizle iç içe bir yasam için çok ideal bir yerleşim alanı. 2007 de turizm bölgesi ilan edildi. Her geçen gün Kerpe ye talepler artıyor.

Kerpe rehberi yazımızda bir sonraki durak kayalıklar. Doğa harikası olan kayalıklar görenlerde şaşkınlık oluşturuyor. Kayalıklarda 15 metreye kadar tüplü dalış imkanını sunuyor. Su altı güzellikleriyle misafirlere eşsiz anlar yaşatıyor.

Kerpe aslında son derece elverişli bir coğrafi konuma sahiptir. Çam ormanları çevrilidir. Denizin rüzgar almaması yüzme açsından avantajlar sunar. Denizinde çocuklu aileler için ideal bir doğal havuz görünümündedir.Karadenizin o meşhur dalgasını burada görmeniz mümkün değil. Kayalıkların harici ise tamamıyla dipi kumdur ve temizdir ve çok sığdır. Kerpe lokasyon olarak tek başına deniz tatili için oldukça ideal bir yerdedir.

Kerpe rehberi tatil yöremiz Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı. Hem trekking için hem de tatil severler için en ideal bölgelerdendir. Keyifli bir yürüyüş rotası uzun süreli tatillerde oldukça güzel bir aktivite imkanı sunuyor. Kerpe’de yapabileceğiniz pek çok aktivitenin yanında yaklaşık 6 kilometrelik bir parkurda Eski Kerpe Burnu’na yürüyebilirsiniz. Her mevsimde farklı türden ağaçların muhteşem renkleri ile sizlere eşlik ettiği bu yolda mutlaka zaman geçirmeli ve harika manzaranın tadını çıkarmalısınız.

Kerpe Plajları

Kerpe doğal bir liman olma özelliği taşıdığı için harika plajlara sahip. Kadınlara özel olarak hizmet veren Miço Plajı, belediye tarafından oldukça ekonomik fiyatlarla hizmet veren Kerpe Halk Plajı ve beton seti sebebiyle çocuklu aileler tarafından pek tercih edilmediği için daha sessiz olan Sosyete Plajı bu bölgede denize girebileceğiniz muhteşem plajlar arasında yer alıyor.

Kerpe otelleri hem gündüz hem de gece eğlence dolu pek çok aktivitenin bulundurmaktadır. Çok sayıda apart otel ve butik otel de bulunuyor. Farklı bütçelere hitap eden Kerpe’de, ekonomik seçeneklerin sayısı da her geçen gün artmaktadır. Pansiyonların olanakları gelişiyor. Eğer siz de ekonomik bir seçenek arıyorsanız Kerpe’de tatil planı yaparken otel seçeneklerinin yanı sıra Kerpe apart otellerine de göz atabilirsiniz. 

Kerpe Rehberi Önerileri

Kerpe rehberi Nerede Ne Yenir? sorusuna: Deniz Butik Otel Restorana uğramanızı tavsiye ediyor. Yaz aylarında çeşitli sulu yemekler, ızgara, balık, aperatif yiyecekler vb birçok seçenek sunmaktadır. Kış aylarında daha özel lezzetler de yer almaktadır. Mevsimsel balık çeşitleri sunulmaktadır.